Budowa turbiny wiatrowej

Innowacyjne rozwiązania Verti Energy

Budowa turbiny wiatrowej Verti - co się na to składa?

Budowa turbiny wiatrowej Verti, to wyniku wielu lat prac koncepcyjnych i laboratoryjnych, które przełożyły się na powstanie unikalnych i opatentowanych rozwiązań. Warto zaznaczyć, że ogromny wpływ z konstrukcję turbin Verti miały schematy zaczerpnięte z przemysłu lotniczego. Wszystko to pozwala na prawidłową i długoletnią pracę elektrowni wiatrowej i pozyskiwanie energii elektrycznej na zakładanym poziomie. Przede wszystkim turbiny Verti to urządzenia o pionowej osi obrotu. Zalety takiej konstrukcji to, m.in:

  • niższa prędkość startowa,
  • cichsza praca,
  • produkcja energii niezależna od kierunku wiatru.

Ważne jest także wykorzystanie układ kontroli, który pozwala na uniknięcie mechanicznego uszkodzenia oraz umożliwia najefektywniejszą pracę konstrukcji. Dodatkowo w Verti Energy bardzo dużą uwagę skupiliśmy także na poziom zabezpieczeń elektrycznych oraz jakości falownika wiatrowego.

Budowa turbiny wiatrowej o pionowej osi obrotu

W Verti Energy do sprawdzonych już rozwiązań dołożyliśmy własne i autorskie konstrukcje skrzydeł wirnika turbiny wiatrowej, dzięki czemu podnieśliśmy jej efektywną pracę poprzez zmniejszenie oporów powietrza. Skrzydła o profilach „lotniczych” są zarówno pionowymi skrzydłami, jak i elementami łączącymi wirnik turbiny wiatrowej. Turbina wiatrowa Verti poprzez przekładnię i generator przekształca energię wiatru w energię elektryczną, która następnie trafia do falownika wiatrowego. 

Turbiny wiatrowe Verti nie tylko dają energię elektryczną z ekologicznego źródła oraz również zostały wykonane z materiałów w 100% poddawanych recyklingowi, jak aluminium, czy stal. Dodatkowo cicha i bezemisyjna praca powoduje, że nasze urządzenie jest całkowicie neutralne dla środowiska naturalnego.

skrzydła turbiny wiatrowej

Nowoczesna budowa turbiny wiatrowej zakłada wykorzystanie generatora

generator turbiny wiatrowej Verti

Jednym z głównych elementów turbiny wiatrowej jest generator. W turbinach wiatrowych Verti Energy wykorzystujemy generatory synchroniczne wzbudzane magnesami trwałymi, których zadaniem jest przetwarzanie energii z wiatru w energię elektryczną. Są to wydajne i bezawaryjne konstrukcje. W turbinach wiatrowych Verti Energy wykorzystujemy generatory energii elektrycznej wyłącznie produkowane na terenie Unii Europejskiej. Ze względu na niezawodność i bezpieczeństwo całej elektrowni wiatrowej nie stosujemy urządzeń, których jedyną zaletą jest atrakcyjna cena zakupu. Dzięki takiemu podejściu jesteśmy pewni, że zasymulowane uzyski energii elektrycznej staną się rzeczywistością, a inwestor osiągnie zakładaną stopę zwrotu dzięki bezawaryjnej pracy całej turbiny wiatrowej.

Turbiny Verti wykorzystując innowacyjne konstrukcje skrzydeł wirnika, redukując w ten sposób opory powietrza oraz bezawaryjne generatory znacząco podnoszą efektywność swojej pracy i poziom wytwarzanej energii. Dzięki tym składowym oraz autorskiej technologii i opatentowanych rozwiązań nasza turbiny znajdują szerokie spectrum montażu. Nasz elektrownie wiatrowe nadają się do posadowienia nie tylko na terenach otwartych, ale również w zakładach przemysłowych, na obszarze dużych gospodarstw rolnych oraz na mniejszych posesjach prywatnych.

Konstrukcja, która umożliwia wytwarzanie prądu

Jak już wspomnieliśmy budowa naszych turbin wiatrowych, dzięki unikalnej konstrukcji pozwala na efektywne wytworzenie energii elektrycznej z wiatru. Zastosowanie opatentowanych rozwiązań umożliwia zminimalizowanie poziomu hałasu, jaki wytwarza wirnik. Natomiast należy pamiętać, że sama koncepcja to dopiero połowa sukcesu. Aby finalny produkt stał się turbiną wiatrową o zakładanych parametrach na etapie produkcyjnym muszą być także wykwalifikowani pracownicy, niezawodne narzędzia oraz kontrola jakości przeprowadzana przez doświadczonych inżynierów.

Aby zachować wysoką jakość produktów końcowych wykorzystujemy również narzędzia renomowanych marek, aby spełnić wszystkie restrykcyjne normy technologiczne. W przypadku pracy turbin wiatrowych precyzja ich wykonania jest niezwykle istotna, bo to właśnie ona przekłada się na późniejszą bezpieczną dla otoczenia pracę turbin Verti.

Na sam koniec pragniemy również zwrócić uwagę, na istotny czynnik, jakim jest przeprowadzenie rzetelnego audytu wiatrowego dla danego umiejscowienia turbiny wiatrowej. Jest on podstawą do optymalnego doboru urządzenia oraz symulacji uzysków energii elektrycznej z elektrowni wiatrowej najbardziej zbliżonego do późniejszych rzeczywistych efektów pracy turbiny.

montowanie skrzydeł turbiny wiatrowej Verti